Samimiyet Ve Mahremiyet « Sıradaki Haber Tv

29 Mayıs 2024 - 08:29

Dünya Değişim Akademisi'nde Uzman Düzce Üniversitesinde Geleneksel Türk El Sanatları okudu

Şirvan YÜCEL

Samimiyet Ve Mahremiyet

Samimiyet, mahremiyet ve güven bu unsurlar insan hayatında önemli yer tutar. Bunlardan biri olmazsa her şey eksiliyor. Benim de çok önem verdiğim bu üç konuyu sizinle paylaşmak istedim. Özellikle samimiyet ve mahremiyet konuları beni oldum olası aşırı etkileyen unsurlar olmuştur.

Samimiyet Ve Mahremiyet
Son Güncelleme :

09 Ağustos 2021 - 23:37

252 views


İnsan hayatında samimiyet, mahremiyet ve güven hayati yer tutuyor. Hepsi çok özel ve önemli unsurlar.
Aslında şu bir gerçek samimiyet ve mahremiyetin olduğu yerde güven kendiliğinden akıyor. Bunlar benim içimden geçenler. Bu önemli ve bir o kadar hassas konuyu Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarına sorduk doğrusu bilgiler beni derinden etkiledi içime aktı ve benimle bütün haline geldi.
Bu eşsiz, derin bilgileri sizlerle de paylaşmak çok isterim. Eminim sizde kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Şimdi söz Uzmanlarımızda. ”İnsanın içsel dünyası mahremiyet diyarıdır. Bu içsel mahrem dünya kendine has güzellikler içerir. İnsan insan sevişirken gözlerini kapatıp bu mahremiyet diyarına dalabilir ve içsel güzelliklerin tadını çıkarabilir. Sevişirken gözlerini kapa, tamamen tamamen iç dünyanla uyumlu hale geleceksin. Derin bir samimiyet oluşacak, aşk çiçek açacak ve mahremiyetin tadını çıkaracaksın.
Karanlıkta samimi olmak daha kolaydır çünkü beden zihin ve duygular kendini açar, aydınlıkta ise gizlenmeye çalışır. Karanlıkta çıplaklıktan utanmazsın ama ışıkta utanırsın. Karanlıkta samimiyet mahremiyetle uyumlu hale gelir aydınlıkta ise ayrılır. Samimiyet mahremiyetle uyumlu hale gelince iç dünyanın derinliklerinde saklı olan şeyler açığa çıkar. İç dünyanın derinliklerinde saklı olan mahremiyet çiçeği açmaya başlar. Mahremiyet tohumu açık toprağa bırakılırsa asla filizlenmez. Bu tohumu toprağın sahibinin karanlık derinliklerine bırakmak gerekir. O zaman mahremiyet tohumu filizlenmeye başlar ve kocaman samimiyet ağacına dönüşür.
Mahremiyet karanlıkta beslenmelidir ki, samimiyet ışığı çıksın. Tohumun filizlenmesi için toprağın derinliğine ve karanlığına ihtiyaç var. Tıpkı bunun gibi samimiyetin oluşması için ortaya çıkması için mahrem bir zemin olmalıdır. Mahrem bir zeminde hareket eden iki insan arasında samimiyet oluşmaya başlar. Samimiyet ve mahremiyet sayesinde iki insan arasında bir birlik oluşmaya başlar. Artık kendilerini bütünleşmiş bir organizma gibi hissederler. Samimiyet ve mahremiyet aracılığıyla, birbirlerini seven iki insan derin bir uyum yaşarlar. İşte samimiyetin getirisi budur. Sevdiğin insanın içinde erimek ve onunla bir olmak. O zaman yabancılık hissi kaybolacak ve birlik ortaya çıkacaktır. Birlikteliğin anlamı budur – samimiyet sayesinde birbirinin içinde eriyerek birlik teşkil etmek. Samimiyet kendini bırakmak ve kendinden geçmek yani kendinden başkasına geçmektir. Fakat kendinden başkasına geçmek için mahremiyete ihtiyaç var çünkü bunu üçüncü kişinin önünde yapamazsın.

Samimiyetle desteklenen mahremiyet sayesinde varlığın derinliklerinde mevcut olan tüm güzellikler ortaya çıkar. Samimi bir ilişkinin derinleşmesi için mahremiyete ihtiyaç vardır. Açık olmak muhteşem bir şey ama gizli kalması gereken şeylerde var. Gizlilik seni gizemli yapar – bu da aşkın bir parçasıdır. İçerisi sağlam olmalıdır ki, dışarısının meydan okumaları kabul edilebilsin.

Evin iç yapısı güçlü olmalıdır ki, dışarıdaki rüzgâr, yağmur ve fırtına içeri sızıp huzuru bozmasın. Tıpkı bunu gibi içeride ki samimiyet dışarıdaki samimiyet mutluluk verici olsun.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.